UZM. DR. TİMUR YILMAZ

Nöroloji Uzmanı

2 Özel etkinlikte bizlerle birlikte olacak

1- 9 MART CUMARTESİ  / 10:00-11:00

"Nöro-Gong" : Bir farkındalık egzersizi olarak Qi-Gong
 
Nöroloji Uzmanı Timur Yılmaz sinirbilimci,dj ve kung-fu kimliklerini kesiştiriyor. Taichi-nin atası Qi-Gong egzersizlerinin farkındalığı nasıl arttırdığından bahsederken, kendi müziğinde izleyicilere qi-gong dansını gösteriyor.

2- 10 MART PAZAR / 13:00-14:00

"Beden ve Zihin....Ve fazla...Beden Zihin"

Nöroloji uzmanı Timur yılmaz beden ve zihin dualizmini paramparça eden sinirbilimsel yeni buluşları anlatıyor ve "ben kimim?" sorusuna cevap arıyor. 

UZM. DR. TİMUR YILMAZ KİMDİR?

Nöroloji uzmanı,sinir bilimi yolcusu, tedx konuşmacısı, kung fu talebesi, kitap yazarı, film oyuncusu, radyo dj’i, danışman senarist, köşe yazarı Timur Yılmaz ;bütün kimliklerini Dr. Deli ismindeki YouTube kanalında birleştirmiştir. Antalya'da özel bir hastanede çalışmaktadır. Sinirbiliminin güncel bilgi ve teknolojilerinin piskolojik, sosyolojik, iktisadi, kurumsal, estetiksel, iletişim ve ilişkilere değil etkilerini birçok kez ulusal kanallarda seslendirmiş, kendi tmublr'ında yayInlamış, Büşra SANAY'ın "kardeşini doğrumak" isimli kitabında bölüm yazmış, Aynur TARTAN'ın kitabında kadın erkek ilişkilerini bu yönden incelemiş ve Uğur BATI ile şu an futuristik bir kitabı ele almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar derneği, Uluslar Arası Bilim Üniversitesi gibi akademik kurumlarda söyleşiler vermiştir.