AYLİN ALGUN

EĞİTMEN / YAZAR / Louise L. Hay- Heal Your Life® Öğretileri, Türkiye Lideri

9 MART 2019 / 15:40-16:40

AMETİST SALON

Tepki Vermekten, Yanıt Verebilmeye

Duygusal olarak dengede hissedebilmek ve duygusal olarak çevik olabilmek yaşam doyumunun, yaşam enerjisinin, mutluluğun, hayata bağlılığın ve hayatımızın farklı alanlarında başarılı hissedebilmenin çok kritik bir parçası.

AYLİN ALGUN KİMDİR ?

Medya sektöründe satış-pazarlama-projeler alanlarında yaklaşık 14 yıl çalıştı ve yöneticilik yaptı. 2006 yılında geçirdiği ve tıp tarafından “çaresiz” olarak nitelendirilen bir hastalıkla iki yıl uğraştıktan sonra; zihinsel, duygusal ve ruhsal yöntemleri tedavisine ekleyerek çok kısa bir sürede tamamen iyileşmesiyle kişisel dönüşüm sürecine başladı. 2006-2016 yılları arasında kişisel gelişim ve dönüşümün Türkiye ve dünyadaki öncülerinden sürekli eğitim aldı. (ABD, İngiltere, Mısır ve Türkiye) 2006’da Dale Carnegie Türkiye’nin kuruluşunda yer aldı ve bu çatı altında yedi yıl birçok kuruma çalışanların iş performansını arttırmak üzere eğitim ve seminerler verdi. 2009’dan itibaren Yaşam Koçu ve NLP terapisti olarak kişilerle bireysel olarak da çalıştı. 2010’dan itibaren ise zihin-ruh-beden bütünselliğini kapsayan öğretilerle çalışmaya devam etti. 2012 yılında dünyaca ünlü konuşmacı ve yazar Louise Hay’in Heal Your Life® öğretileriyle tanıştı, öğretiyi katılıma açık eğitimler ve bireysel çalışmalarla Türkiye’de yaymaya başladı. 2014 itibariyle, bu öğretinin lisanslı eğitmen ve koçlarını yetiştirmek üzere dünyada yetkilendirilen 16 kişiden birisi oldu. “Aynada Seni Gördüm” adlı romantik/duygusal ilişki vakaları üzerine temellenmiş kişisel gelişim kitabı İnkılap Yayınevi tarafından Nisan 2016’da yayınlandı. Güven konusunda katkı sağlamaya yönelik kitabı “Bir Güven Meselesi” Nisan 2017’de aynı yayınevi tarafından yayınlandı. İçsel motivasyon, güven ve bağlılık, duygusal çeviklik, öğrenmeyi öğrenme ve gelişim temellerinin çalışan ve yöneticilerde desteklenmesi; günümüzde iş hayatında ihtiyaç duyulan performans, başarı, güven ve iyi olma halinin kurum içi gelişimi hedefiyle 2018 yılında Mutlu Çalışan markasını kurdu. Mutlu Çalışan’da yönetici ve eğitmenliğe devam etmektedir. Heal Your Life® eğitmen ve koçlarını Türkiye’de yetiştirmekte, katılıma açık/ kurumsal eğitimenlik ve konuşmacılığa devam etmektedir. Kişilere özel dönüşüm ve gelişim çalışmaları da yapmaktadır. TED Ankara Koleji (1991) ve Bilkent Üniversitesi, İşletme mezunudur (1995). Üsküdar Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans’a devam etmektedir. (2017-2019) 13 ve 11 yaşlarında iki çocuk annesidir.

 

Duygusal denge ve duygusal çeviklik üzerinde çalışacağımız bu atölye psikoloji bilimini, koçluk yöntemlerini ve Louise Hay’in dünyaca ünlü Heal Your Life® öğretilerini birleştiren, eklektik bir sistemde tasarlandı.

 

Özfarkındalığınızı, duygularınızla uzlaşma yöntemlerinizi, hayatınızın bütünsel dengesini geliştirmek; kısacası hayata tepki değil yanıt vermek için kendinizi desteklemek üzere sizleri bekliyoruz…