MURAT AYGEN

Oyuncu

Prof.Dr. Uğur Batı ve Murat Aygen  / 9 Mart 2019 Cumartesi Kristal Salon /13:00 -14:00

Senkron: “Biz” Olmanın Kusursuz Uyumu / İnteraktif Gösteri

"Senkron, etkileşimli bir seminer olup, birliktelik, uyum, takım çalışması, bütünlük ve sosyalleşmeyi bir araya getiren özel bir deneyim çalışmasıdır. Gösteri kapsamında karar bilimi, sinirbilim ve iletişim disiplinin çıktılarıyla vücut perküsyonu ve ritm tekniği bir arada kullanılmaktadır.

Gösteri dahilinde matematiksel düşünme tekniği geliştirme, çok seçenekli düşünme yoluyla analitik çözümleme, konsantrasyon süresi artırma, algı geliştirme ve zaman kullanma üzerine motivasyon odaklı eğitim çalışmaları ve eğlence odaklı bir performans sergilenecektir.

  • Beyin: Bir Empati Donanımı
  • Küçük Şeyler Nasıl Büyük Değişiklikler Yaratır?
  • Zihnin Yeniden Yapılandırılması
  • Altruizm, İşbirliği ve İyi Sosyalleşme
  • Analog Zihin ve Bağlantılı Zihin
  • Yeni Ihtiyaçlar Temelli Bir Empatik Iletişim
  • Gerçekten” “Anda” Yaşamak

MURAT AYGEN KİMDİR?
1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal – Tiyatro Oyunculuğu, 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı.
1991 – 1995 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartuffe, Mösyö Butterfly, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.
1995 – 2000 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Müzikallerden Seçmeler ve Beni Seviyor isimli projelerde solist şarkıcı, 1999 – 2001 yılları arasında Tiyatro İstanbul’da Altın Göl isimli oyunda oyuncu, müzik ve efekt tasarımcısı, 1994 – 1998 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesi’nde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı.
2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera ve Müzikal Bölümü’nde Şan öğretim üyesi, 2000 – 2004 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Tiyatro Tekniği öğretim elemanı olarak görev yaptı.
1985 yılından beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 yılından beri de sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır. 
Rol aldığı bazı sinema ve dizi projeleri; Şahin Tepesi, İstanbul’lu Gelin, Bodrum Masalı, Maral,Medcezir, Dedektif Memoli, Av Mevsimi, Ankara Ekspresi, Kül ve Ateş, Paramparça Aşklar…
2001 yılında A Prodüksiyon’u kurarak halen yapımcı, proje tasarımcısı ve danışman olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
2007 yılında İzmit Halk Eğitimde Ford Otosan Tiyatro Kulübü oyuncuları tarafından sergilenen Moliere’in Cimri adlı oyunun rejisörlüğünü üstlendi. 2007-2009 sezonunda “Fikriye ve Latife Mustafa Kemal’i Sevdim” oyunun yapımcılığı ve süpervizörlüğünü üstlenerek yeniden seyirci ile buluşturdu.Oyun VIII. Lions Tiyatro Ödülleri’nde Tek Kişilik Prodüksiyon Ödülü’ne layık görüldü. Aynı yıl 14 Şubat Dünya Öykü Günü, Türkiye PEN Yazarlar Derneği için, ‘’Başkaları’’ adlı kısa tiyatro oyunun süpervizörlüğünü üstlendi.
2007’de kurduğu ‘’Tiyatro Maan’’, 2008 de Süzer Plaza’da Maan Performans Sahnesi’yle kendi yerini buldu. 2008 yılında “Çizgi” isimli tiyatro projesinin yapımcılığı ve yönetmenliğini, 2009 yılında “Üç Kuruşluk Mahalle Dersleri” isimli müzikal projesinin yapımcılığı, süpervizörlüğünü ve besteciliğini yaptı.