ŞEBNEM ÖZİNAL

Oyuncu

8 MART CUMA / 15:30-16:15

ZÜMRÜT SALON

Sanat, Oyun, Duygu ve Drama

İnsanlığımızın üstüne çeşitli roller giydirir dururuz .Mutsuz bir ev kadını , işinden bıkmış bir telefon operatörü, hergün şikayet eden bir taksi şöförü tolünü oynamaya başlamışsak yerine yeni bir rol alıncaya  dek bu rolün hakkını vermeye çalışırız. Aslında rollerimiz bize gerekli motivasyonu sağlıycak bir birikimin sonucunda kendiliğinden çalışmaya başlamış ve üstümüze sinmiş koyafetler gibidir. Öyleyse ne olmak istiyorsak o kaftanı biçmeliyiz kendimize .

Kendi rolümüzün yazarı olmak için ne yapmalıyız ?

Peki yazdığımız rolü nasıl oynayacağız ?

Hepimiz kendi minik sahnelerimizin yazarı , oyuncusu ve yönetmeni olmak zorundayız . Ancak o zaman bizim verdiğimiz  rollere başka aktörler de kendini kaptırmaya başlayacaktır. Çünkü bu insanın doğasında  var. 

Gelin  bu atölyede hepberaber  yaşamda üstlendiğimiz rolleri en doğru biçimde analiz edelim. Kendimizi daha iyi tanıyalım, tüm belleğimizi geçmişimizi küçük oyunlarla masaya yatırma cesareti gösterebilelim. Geçmiş ve gelecekteki deneyimlerimizi teatral bir düzlemde değerlendirmeye bekliyoruz hepinizi.

ŞEBNEM ÖZİNAL KİMDİR? 

Ankara da doğdum. İ.T. Ü  maden fak. Jeoloji müh bölümünden mezun oldum. 1991 yılında Dormen Tiyatrosun da profesyonel oyunculuk hayatım başladı. 2000 yılına kadar aynı tiyatroda çeşitli oyunlarda oyuncu olarak görev aldım. 2001 yılından itibaren Genco Erkal (Dostlar Tiyatrosu), Gencay Gürün (Tiyatro İstanbul ), Ali Poyrazoğlu tiyatrosu gibi tiyatrolarda önenli roller üstlendim. Çeşitli dizi ve tv programlarında uzun süreli oyunculuk ve sunuculuk yaptım. 2016 yılında Stand Art sahne de tiyatro dersleri vermeye başladım.2017-2018 tiyatro sezonunda Ali Poyrazoğlu tiyatrosunda Tamamla Bizi Ey Aşk oyununda Papatya karakterini canlandırıyorum. Aynı zamanda BAU İleri oyunculuk bölümünde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.