CINDY KOHENER

Yaratıclık Danışmanı

10 MART 2019 / 11:20-12:20

ZÜMRÜT SALON

Hayalden Hayata Yaratım Yolculuğu

Hayal’in karar anı… Yaratım'ın 'SEN' hali... Nedir bu yaratıcılık ; A Yaratıcılık dönüştürülemez görüneni dönüştürebilme yeteneğidir. B Hep görülen ve bilindik şeylere başka anlamlar da yükleyebilmek, farklı şekilde görebilmektir. C Yaratıcılık özgürlüktür. Var olan a ve b arasında seçim yapmak yerine c'yi oluşturabilmektir. D HEPSİ ve DAHA FAZLASI . Yaratıcılık bizi yaşama bağlayan 'hayatta kalma güdümüz'ün bir ürünü. Bir algılama, anlama, karar verme ve dönüştürme aracı. Eş bulmadan iş bulmaya, tüketimden üretime hayatımızda, biz olma yolundaki her adımımızda kullandığımız bir ürün. Olaylara bakış açımız, ruh halimizi, ruh halimiz hormonlarımızı, hormonlarımız beynimizi, bedenimizi, sağlığımızı ve tepkilerimizi etkiliyor. Bakış açımızı da biz yaratıyoruz. Yaratılmış olan herşey hayal gücünün hayata dönüşümünden ibaret. Tıpkı okuduğunuz bu harflerin de önceden birer hayal ürünü olması gibi. Peki biz doğuştan gelen bu yeteneğimizi ne kadar tanıyoruz ? Ne kadar iyi kullanabiliyoruz ? En iyi versiyonumuzu yaşamaya çabaladığımız bu yolda bu güçlü yeteneğimizi ne kadar ustaca kullanıyoruz? Yaratıcılığımız, kurabildiğimiz hayallerle doğru orantılıdır. Tek sınır, her zaman, hayalimizin koyduğu sınır. Yaşanmışlıklardan ve öğrenilmişliklerden gelen sınırlar… Bizi biz yapan kıstaslarımız da diyebiliriz. Varsayımlar... Unutmayın endişelerimiz kadar umutlarımız da hayal gücümüzün ürünü. Tekrarlayan paternlerimizi, çözümlere dönüştürebilir miyiz? AHA anlarımızı arttırabilir miyiz? Anda kalarak ,farkındalığımızı arttırabilir miyiz? Algılarımıza ne kadar güvenebiliriz? Hayal kurulan hayatları, senaryoları seyretmektense , hayalini kurduğumuz hayatları yaşamanın yollarını keşfetmek için çıkacağımız bu etkinlikte günlük hayatımızda yapabileceğimiz minik değişikliklerle ne kadar farklı bir yaşam deneyimine ulaşabileceğimizi gözlemleyeceğiz. Tıpkı bir simyacı gibi ; dönüştürücü yaratım enerjimizi açığa çıkarabilmek için yol alacağız. İçimizdeki Simyacıya, Yaratım Aşkının başarısızlık korkusundan büyük olduğunu hatırlatacağız. Unutmayın Yaratıcılık özgürlüktür. Var olan a ve b arasında seçim yapmak yerine c şıkkını oluşturabilmektir. Kısaca yaratmak ve özgürleşmek . Çeşitli meditasyon teknikleri, farkındalık egzersizleri nefes ve beden çalışmaları uygulayacağız. Beyin gücümüzü, beyin dalgalarımızı gözlemleyeceğiz. YARAT EĞLEN 'FARK'ET SEV mottosu ile hergün yeni bir 'SEN' yaratmak için Yola çıkacağız.

CINDY KOHENER KİMDİR?

1983’te İstanbulda doğdu. Neden nasıl ? Sorularını sıkça kullanarak büyüyen bu meraklı çocuk ilk dansla tanıştı, sonra resimle , sonra tiyatroyla. En sonunda hikayelerle dolu sanata aşık oldu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi’nde Sinema_tv bölümünü bitirdi. 2001’den bugüne yerli ve yabancı ustalarla sinema ve reklamlarda yönetmen , yardımcı yönetmen ve özel efekt supervizorü olarak çalıştı. 2010’dan bugüne, şifalanmak, gerçekliğini bulmak, içsesini duyabilmek güdüsü ile yolculuğuna başladığı kişisel gelişim alanında, çalışmalara katılıyor. Peru, Avusturalya, Tayland, Japonya ve Macaristan başta olmak üzere, Dünya’nın birçok yerinden şamanlarla, ustalarla çalışıyor, Bali Yoga Barn , Hindistan’daki OSHO Ashram’ı, İnsana Güven ve benzeri merkezlerde eğitimler alarak ve vererek dünyayı geziyor. Kişiye ve kurumlara özel yaratılmış oyunlarla, sanatla, dansla , filmlerle, drama yöntemleriyle, meditasyon teknikleriyle, enerji çalışmalarıyla ve Emotiv epoc sistemi ile çözümler sunuyor. Dönüştürme yeteneğimizi hatırlatıyor. Amaç yaşanılabilir sağlıklı, mutlu ve keyifli bir yaşam deneyimi yaratmak, araç ise yaratıcılık.

2018 IDSA Yaratıcı Dramada Liderlik

2017 Ocak Gregory Caremans - Brain Academy Neurocognitive and Behavioral lessons

2017 Ocak İNSANA GÜVEN Aşk’ın Simyası 2015 -2017 Acıbadem Üniversitesi ASEGEM - İnsana Güven Akademi Eğitmenlik eğitimi.

2015 Kasım Merilyn Bretherick - RaSheeba 2013 Kasım Lida Shigemi BUTOH dans terapisi ve Japan şaman geleneğinin 3 Hazinesi

2013 Ocak OSHO MEDITATION CENTER Hindistan Kundalini ve Vipassana 

2012 Şubat Mayıs İNSANA GÜVEN 'illüzyonu Aşmak ve 'iÇ BEN

2006 - 2007 Bilge Adam 3D Animasyon ve Dijital Video Tasarım

2005 - 2006 Ressam Yusuf Taktak resim eğitimi.

2001 - 2005 Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Sinema-Tv

2001 - 2002 Semir Aslanyürek oyunculuk ve drama atölyesi

2000 Şubat "Leadership In Action" isimli seminer kampı

2001 - 1997 lşık Lisesi bağımsız dans topluluğu

2001 Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi Nışantaşı Kampüsü 1999 - 1998 Yıldız Teknik Üniversitesi Dans Kursu

1998 – 1995 Haldun Dormen Tiyatrosu kadrosundan Leyla Ermaya rehberliğinde tiyatro ve drama eğitimi.