DR. LEVENT BUDA

Homeopati Uzmanı

9 MART 2019 / 11:30-12:30

AMETİST SALON

Kadın'a Dair, kadın için: Homeopati

Toplumun yarısı, sağ beynimiz, dişil enerjimiz, anamız, eşimiz, bacımız, dostumuz kısacası yürekli kadınlarımız.

Hor görülen, itelenen, bastırılan, olduğundan uzaklaştırılan ve fakat üretken, doğurgan, eğiten ve geliştiren  kadınlarımız.

Gün boyu ama evde, ama işte çalışan, çocuklarını büyüten ve sürekli kendini korumak zorunda hisseden cefakar kadınlarımız.

Hastalıkta ve sağlıkta, iyi de ve kötü de destek olmaya söz vermiş, sözünün ardında duran kadınlarımız.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kadınlarımızı desteklemek, onları mutlu etmek ve sağlıklarını geliştirmek adına Homeopati ne mi, yapar? Kadınlar ve onlara özel remediler nelerdir, merak ediyor musunuz? Homeopati gibi bir bütünsel tıp sistemi, üzerinden kadın zihnini, kadına özel fiziksel şikayetlerini bu kez konuşup tartışırken, homeopati’nin inceliklerini birlikte tartışacağız. Biz güçlü, gücünü kadının desteğinden alan ve kadına saygı duyan erkeklerin de kadın ruhundan anlaması ve kadınlarla birlikte mutluluk ortamı oluşturabilmesi için bizlere gereken ip uçlarını da elde etmiş olacağız.

O halde 9 Mart 2019 Mutlu İnsan Festivali’nde buluşmak üzere………..

Dr. LEVENT BUDA KİMDİR?

Tıp Fakültesine girdiğim günden beri insan ve toplum sağlığı üzerine düşünen ve çalışan bir birey olarak mesleki yaşantıma Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak başladım. 25. Meslek Yılımı kutladığım günümüzde geldiğim nokta tecrübelerimi ve bilgilerimi sizinle paylaşmaya itti. Sağlık ya da iyilik kavramına baktığımda bütünü kapsamalı ve bütünün iyiliğini hedeflemeli.

Bu amaçla tıp fakültesi sonrasında karşıma çıkan Homeopati ile ilgilenmeye başladım. Homeopati Eğitimimi Avrupa Homeopati Enstitüsü’nde Almanya’da tamamladım. Ancak gördüm ki, homeopati,  Bütünsel Tıp deyince sadece bir başlangıç. İş böyle olunca ardından ilk öğrenmem gerekenin Fitoterapi olduğunu fark ettim. Fitoterapi Eğitimini de Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin düzenlediği kurslarda tamamladım. Sonrasında kurslar kursları takip etti. Ancak Homeopati Felsefesi önümü aydınlatan ışık oldu. Çünkü bu felsefe neden-sonuç ilişkisi ve çevresi ile ilişkileri inceleyerek bütünü görme yetisini kazandırıyordu.

Böylesi bir mesleki yaşantımda Houston-Amerika Birleşik Devletlerindeki MD. Anderson Kanser Merkezinde aldığım İntegratif Onkoloji Eğitimi bir dönüm noktası oldu. Böylelikle bugünkü halime ulaştım. Gelişmeye devam ediyorum ve bu konuda azimliyim. Bugüne dek pek çok devlet kurumunda hekim olarak çalıştım. 2007 yılından beri özel muayenehanemde bireysel ve toplumsal sağlığa katkı koymaya çalışıyorum. Pek çok toplantı da konuşmalar yaptım, yapmaya devam edeceğim. 2015 yılında ilk kitabım “Bir Tedavi Sanatı: Homeopati, Homeopatik Ev Eczanesi”  Destek Yayınevi’nin katkıları ile yayınlandı. İkincisi yolda!