BİLLUR KALKAVAN

Sunucu, Program Yapımcısı

PROF.DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR VE BİLLUR KALKAVAN

AŞK, EVLİLİK VE SADAKATSİZLİK ÜZERİNE ATÖLYE ÇALIŞMASI

9 MART CUMARTESİ / 18:30-19:20

Şeytan Üçgeni: Aşk, Evlilik, Sadakatsizlik

Yaşamımız boyunca gözümüzü yakalayan birçok şey vardır. Ancak bunların çok azı yüreğimizi ve ruhumuzu da yakalar. Aşk, evlilik ve sadakatsizlik acısı gibi!.. Aşk “ben”leri yok etmek pahasına “biz” olabilmektir. Sınırları iyi çizilmiş bir evlilik “ben”leri koruyarak “biz” olabilme sanatıdır. Sadakatsizlik ise “biz”i yok etme riskini göze almaktır.

Kendisine yatırım yapmış olan insanların önemli bir kısmını hayalkırıklığına uğratmış olması evlilik kurumunun halen dünyanın en büyük gönüllü organizasyonu olmasına engel olamamıştır. Ömrünün kısa olması, geçici bir görme kusuru olduğunun bilinmesi hatta karşılık bulumadığında tarifsiz acılara neden olabilmesi ise tekrar tekrar aşık olmayı engelleyememektedir. Yıllarca emek verilmiş bir ilişkinin varlığı ve bu ilişkiye verilen önem ise sadakatsizliklerin yaşanmasının önünü kesememektedir. Her şeye rağmen hepimizin yaşantısının içinde olabildikleri için her üç deneyimde daha iyi anlaşılması gereken yaşantılar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu sunumda aşk, sevgi, evlilik gibi konular izleyicilerle etkileşim içinde ele alınacak ve sadakatsizlik acısını yaşamalarına rağmen birlikte kalma kararı veren eşlerin acıyı sağlıklı bir biçimde geride bırakabilmek için geçmek durumunda oldukları zorlu süreçte kullanabilecekleri stratejiler aktarılacaktır.

BİLLUR KALKAVAN KİMDİR?
1990’da TRT’de sunuculuk kariyerine başladım. Çeşitli özel tvlerde magazin, sağlık, cinsel sağlık programları ve talk show’lar yaptım.
Ayrıca dizilerde ve filmlerde oyunculuk yaptım. Şimdi kendi sahibi olduğum internet tv’si billur.tv’de program sunuyorum.
30 senedir eğlence dünyasındayım.
Deli bir hayvanseverim, kafamda bir barınak açma projem var.