DR. GÖNÜL ATEŞSAÇAN

Medikal Estetik ve Bütünsel Tıp Doktoru

8 MART CUMA / 13:00-13:45
 
AMETİST SALON 
 
Aristo Diyetiyle Yeni Yaşam
 
• Aristo diyeti, bir arınma , zayıflama ve toplumun dayatması ile  endüstrinin kirlettiği bedenimizi,  ruhumuzu temizleme sanatıdır
•Kısa dönemli ve sadece kitaplarda kalan bir program değil ,  gerçek hayatta uygulayabileceğiniz bir beslenme programıdır. Fiziksel özelliklere uyumludur. Ruhsal ve fiziksel dengede olmanızı sağlar.
Sadece
vegan diyeti değil
protein diyeti değil
karbonhidrat diyeti değil
tekdüze beslenme degildir.
• Bu program sizin hem bilincinize  ve bilinçaltınıza hitap eder. Kısaca doğru frekansta  beslenirken, kendini şımartır ve  kendinize dair hatalarınızı, haksızlıkları farkedersiniz.
• Anne çocuk arasındaki “bağlanma” sorunu   kiloyu etkiler mi?.
“Baglanma teorisine” göre  anne çocuk arası bağ oluşmadığından bu eksiklik başka yollarla giderilmeye çalışılırken istenilmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor.
▪ Aşırı yemek yeme
▪ Kendini önemsememe
▪ Değersizlik,
▪ Sevgisizlik
 

DR. GÖNÜL ATEŞSAÇAN KİMDİR?

1968 yılında doğdu ve 1986 İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve 1992 İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Ebeveynleri hukukçu ve eğitimci olduğu için daima genel etiğe uymaya dikkat ederken, hayattaki en büyük düsturu “kendini sev ve güven” oldu. Sağlık için “Bütünsel Tıp” daima ilgilendiği konular oldu. Bu alanda “4 Boyutlu Güzellik” kavramını geliştirdi. “Fizik, zihin, ruh ve duygular arasında denge olduğu takdirde güzel olabiliriz” şeklinde düşünmekte ve tedavilerini bu yönde uygulamaktadır. Beslenme, obezite, medikal estetik alanında uluslararası ve ulusal kongrelerde hem konuşmacı hem de katılımcı olarak yer almaktadır.

Yurt İçi ve Yurt Dışında Katıldığı Başlıca Sertifika Programları:

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan “Medikal Estetik Hekimi” sertifikası

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan “Aile Hekimliği” sertifikası

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan “Mezoterapi” sertifikası

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan “Ozon” sertifikası

“American Academy Aesthetic Medicine” diploması USA

“American Association of Nutritional Consultants” sertifikası USA

 “hCG Slimming Method” sertifikası, Dr. Dirk Von Lith’den Holland

“Biyomanyetik Rezonans” sertifikası, Dr. Matthias Heiliger, Stephanie Heiliger. Sweden

Homeopati (Türkiye Homeopati Derneği-ECH-European Commitee for Homeopathy)

“Hipnotherapy” sertikası, Paul Aurand

“Mezoterapi, Dolgu Mad. Uyg. Peeling, Laser, Botox, Anti-aging ted. İncelme-Zayıflama” sertifikaları 6 ARİSTO DİYETİYLE YENİ YAŞAM! Üye Olduğu

 

Dernekler:

MESTDER üyesi

Estetik Tıp Derneği üyesi

Bireysel Tıp Derneği üyesi

MEZODER yönetim kurulu üyesi

Türkiye Homeopati Derneği üyesi

Amerikan Estetik Medikal Derneği üyesi

Getat-Uzder üyesi

ATLAS Eğitim vakfının kurucu üyesi

1993-1997 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kliniklerde görev yaptı. 1997-2005 yılları arasında ilaç sektöründe yönetici olarak klinik araştırmalarda görev yaptı.

2005-2011 yılları arasında Dr. Ender Saraç ile birlikte Özel Hay Polikliniği’nde çalıştı ve ayrıca bu süreçte mesul müdür olarak da görev yaptı. “hCG ile Zayıflama” tedavisini Türkiye’de Dr. Ender Saraç ile birlikte başlattı. Mart 2011’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Sağlıklı Yaşam Kliniği’ni (Medikal Estetik+Beslenme, Zayıflama+Kuantum Enerji Tıbbı+Homeopati) açtı. Eylül 2013 tarihinde Kıbrıs Merit Royal’de sağlıklı yaşam kliniği olan Tetra Di Cosmos’u açtı. 14 yıldır, “fiziksel ve ruhsal güzelleşme” konusunda hastalarına zayıflama ve medikal estetik alanında kendi kliniğinde hizmet vermektedir. “Sağlıklı Beslenme” konusunda gazetelerde yazmaktadır. Düzenli olarak yazılı ve görsel basında yer alarak, “bilinçli beslenme, sağlıklı yaşam” konularında bilgi vermektedir. Bunun dışında dernek ve belediyelerle gelen talep üzerine bilgilendirme toplantıları yapmaktadır. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve bir kızı var.