DR.ÜMİT AKTAŞ

Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı

10 Mart Pazar 11:20-12:20

Kristal Salon

DR. ÜMİT AKTAŞ İLE MUTLULUK KÜRLERİ

"Bağışıklık sistemi güçlü olan mutlu olur! Mutluluğu vücudun kendisi üretir! Vücut, fiziki olarak dinç, enerjik ve hastalıklara karşı dirençli olduğunda, insan manen de huzurlu ve mutlu hisseder. Fiziki ve manevi dengenin doğru kurulması 'Sağlıklı Yaşam Sanatı'dır. Bu sanatın bir plan dahilinde icra edilmesi gerekir. Mutluluk Kürleri başlığı altında “kendimi çok iyi hissediyorum” demeniz için, sağlıklı yalam sanatı planının adımlarını ve inceliklerini anlatıp, herkesin kolaylıkla uygulayabileceği tavsiyeler paylaşacağım. Neden hasta oluyoruz? Mutfağımızdaki güçlü doğal silahlar neler? İlaçtan uzak doğal bitkisel kürlerle nasıl iyileşiriz? sorularını yanıtları için Mutlu İnsan Festivali’nde görüşmek üzere.
 

DR. ÜMİT AKTAŞ KİMDİR?

1970 doğumlu olan Dr. Ümit Aktaş, Türkiye'de Fitoterapi uzmanı olarak eğitim alan ilk Tıp doktorlarından bir tanesidir.

Tıp Fakültesi eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Akupunktur Uzmanlık eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Fitoterapi Yüksek Lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul’da kendi kliniğinde hasta kabul eden Dr. Ümit Aktaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. 

Dr. Ümit Aktaş, İlaçsız Yaşam, Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mutluluk Kürleri, Diyabet ve Zayıflama Kürleri, Mutluluk Kürleri 2 adlı kitapların yazarıdır.