KALUST ŞALCIOĞLU

Oyuncu, Tiyatro Sanatçısı

9 Mart Cumartesi / 14:20-15:10

Kristal Salon

“Arka Sokaklar” ve “Çocuklar Duymasın” dizileri başta olmak üzere birçok projeyle ekranlardan ve tiyatro sahnelerinden tanıdığımız oyuncu ve tiyatro sanatçısı Kalust Şalcıoğlu, çok özel bir gösteri ile bizlerle birlikte olacak.

STAND-UP GÖSTERİ: 21. Yüzyılda Şöhret ve Mutluluk

Şöhret  nedir? İnsanlar tarafından daha çok tanındıkça mutluluk artıyor mu? Sosyal medya ile birlikte ünlülük kavramı nasıl değişti? Artık herkes ünlü mü olmak istiyor? Mutluluk kavramı dijitale kaydı. Belki de gerçek mutluluğun tanımı değişiyor... Mutlu olmak için insana ihtiyacımız olmayan günler çok yakında... Sosyal medyayla birlikte her geçen gün daha bireyselleştiğimiz şu günlerde, insanlar sosyal medya hesaplarına satın aldıkları 10’larca TL’lik takipçilerin, belli bir süre sonra gerçek olduğuna inanmaya başlıyorlar. 10 yıl önce egoyu “besleyen” meslek sahipleri toplumdan kendilerini soyutlarken, artık toplumun tüm bireyleri birbirinden soyutlanmaya başladı... Ünlü olmaya gerek var mı? Gelin yaşadıklarımızı, şöhreti ve dijital mutluluğu hep birlikte irdeleyelim... Hem gülelim, hem düşünelim...

KALUST ŞALCIOĞLU KİMDİR?

Oyuncu, Yönetmen,  Yazar, Şarkıcı, Sunucu, Televizyon ve Radyo programcısı.

1978 yılında İstanbul’da doğup 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında üç yıl boyunca aktif olarak tiyatro yaptıktan sonra, 2014 yılında “Tiyatroname Esatgil Oyuncuları”na katıldı; 2014 sezonunda “Çilekli Spagetti”, 2015 sezonunda “Çilekli Spagetti” ve “Kiraz Zamanı”, 2016, 2017 ve 2018 sezonlarında “Olgun Portakal” tiyatro oyunlarında oynadı. IDSA (İstanbul Drama Sanat) Ayla Algan oyunculuk okulunda tiyatro ve kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. 2014 sezonunda “CNN TÜRK”te “Sanayi Rotası” televizyon programını canlı yayında sundu. Birçok AVM ve üniversitede; sosyal medya ve ilişkileri harmanladığı “stand-up”lar yaptı. Çeşitli organizasyonlarda sunuculuk görevleri üstlendi. 2015 yılında “Temel İle Dursun İstanbul’da” ve “Ölme Paşam” sinema filmlerinde, “Arka Sokaklar” televizyon dizisinde ve “TRT1″de yayınlanan Altan Erkekli’nin sunduğu “Sen Olsan Ne Yapardın?” sosyal deney programında oynadı. 2015 yılında İngiltere’de oturum ve aktör olarak çalışma izninin çıkmasıyla, merkezi Londra’da bulunan “LAMDA” ve “The Nursery” oyunculuk okullarında tiyatro ve kamera önü oyunculuk “workshop”larına katıldı. 2013 yılında sosyal medyayla ilgili kitabı “Sosyal Delik”i Profil Kitap’tan çıkarttı. Vuslat Çiftdal’la piyano; Süheyla Yengi ve Günay Acar’la şan çalıştı ve çalışmalarına halen devam etmektedir. 2016 yılında “Aşk Her Yerde” kitabını İnkılâp Kitabevi’nden çıkarttı. 2016 yılında “Bir Hayal Tiyatro” oyuncularına katıldı ve aynı yıl “Gidecek Yer Kalmadı” tiyatro oyununda oynadı. 2017 yılında Faruk K’nın yazdığı, Tuna Arman’ın yönettiği “Egon Tavan Batsın Havan” müzikalinde oynadı. 31 Ekim 2017 tarihinde, ilk single’ı “Açsana Kapıyı“, DMC etiketiyle çıktı. 2018 yılında, 27. Bölüm’de “Çocuklar Duymasın” dizisine dahil oldu… 2018 sezonunda Kosta Kortidis’in yazdığı “Kurt Adam” tiyatro oyununu hem yönetti, hem de oyunda oynadı… 2018 sezonunda Şebnem Seçkiner ile birlikte yazdığı ve kendisinin yönettiği “Baba N’aber” tiyatro oyununda oynadı… 2018 – 2019 sezonunda, Taner Tunçay’ın yönettiği “Avare” müzikalinde oynadı… 1 Ocak 2019’da, TRT FM’de her Salı gecesi, 2 saat boyunca canlı yayında “Radyo Sahnesi” programını yapmaya başladı ve programı hala devam etmektedir… Halen yazarlık, oyunculuk, şarkıcılık, sunuculuk, radyo programcılığı ve televizyon programcılığı alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.