FESTİVAL 2019 ÖNE ÇIKANLAR

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sabah 10:00'da kapılarını açacak olan festivalimiz, çok özel bir etkinlik ile başlayacak. Mutlu İnsan Platformu kurucusu Gülferi Yıldırım’ın açılış konuşması ardından, “Mutlu Kadın, Mutlu Dünya paneliyle devam edecek.  Panelde, deneyimli televizyoncu ve WomenTv Genel Yayın Yönetmeni Ahu Özyurt’un moderatörlüğünde Nöropsikolog Prof. Dr. Öget Öktem Tanör, oyuncu Asuman Dabak, , Dünya Serbest  Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen, profesyonel dalgıç ve su altı fotoğrafçısı Ayşegül Dinçkök ve fotoğraf sanatçıcı Bennu Gerede bizlerle birlikte olacak.

MUTLU KADIN, MUTLU DÜNYA PANELİ

Kadın gülerse çocuk güler, kadın gülerse dünya güler… Kadın toplumda, kültürün şekillenmesinde rol oynayan ana unsurdur. Çünkü kadın sevgidir, ilgidir, şefkattir. Doğurur, besler, büyütür, birleştirir, sarar, sarmalar… Zihin, ruh ve beden sağlığı yerinde, güçlü kadınları olan toplumlar gelişir, ilerler. Bu panelde, gerek hayat hikâyeleriyle, gerek profesyonel alandaki başarılarıyla ilham olan kadınlar bizlerle deneyimlerini ve mutlu bir dünya için mutlu kadının ne demek olduğunu paylaşacaklar.

DIP KADINLARI DANS PERFORMANSI

Panel, Dervish In Progress (DIP) Ailesi’nin kadınlarından oluşan çok özel bir gösteriyle sona erecek. Konsept ve koreografisi Ziya Azazi tarafından hazırlanan, sufi dönüşlerinden esinlenerek hazırlanan 15 dakikalık gösteride, Elçin Canbaz, Gizem Topal, Hale İşsever, Sinem Şimşek, Şaziye Özlem Turan performans sergileyecek.

AKADEMİK VE MEDİKAL DÜNYANIN ÖNDE GELEN İSİMLERİ FESTİVALDE

Konusunda uzman birçok önemli ismin yer aldığı festivalimizde; Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Psikiyatr Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Uğur Batı, Gen Bilimci Doç. Dr. Korkut Ulucan, Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Psikiyatr Dr. Kenan Eren, Nörolog Dr. Timur Yılmaz, Uzm.Dr. Ender Saraç, Sağlıklı Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli gibi isimleri saymak mümkün…

Hipnoz ve regresyon konusunda Dr. Görkem Gökçelioğlu bir atölye çalışması yaparken, EMDR tekniği ile travma terapisini Psikiyatr Doç.Dr. Önder Kavakçı, biyorezonans terapilerini ise Dr. Hasan İlkehan misafirlerimize anlatacak.

Nöroloji Uzmanı Dr. Timur Yılmaz’ın 9 Mart Cuma sabahı çok özel bir çalışması olacak.  Bu çalışmada Dr. Timur, sinirbilimci, dj ve kung-fu kimliklerini kesiştirecek. Tai-chi’nin atası Qi-Gong egzersizlerinin farkındalığı nasıl arttırdığından bahsederken, kendi müziğinde izleyicilere qi-gong dansını yaptıracak.

SANAT DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİ DE FESTİVALDE

Oyuncu ve tiyatro sanatçıları Şebnem Özinal ve Dolunay Soysert, Murat Aygen gibi isimler festival boyunca bizlerle ve ziyaretçilerimizle birlikte olacak diğer isimler. "Sanat ve Mutluluk Paneli" panelinde, yazar Gülşah Elikbank moderatörlüğünde oyuncu Altan Gördüm ve masalcı yazar Nazlı Çevik Azazi konuşmacı olacak.

ÇOCUKLAR İÇİN 2 AYRI ETKİNLİK ALANI

6 yaş altı ve 6-12 yaş grubu çocuklarımız için oluşturduğumuz aktivite ve atölye alanlarında, onların da zihinsel, bedensel ve duygusal gelişimlerini destekleyecek mindfulness, yoga, dans ve hareket terapisi, sağlıklı beslenme atölyesi, çocuk tiyatrosu gibi keyifli çalışmalar konu uzmanı eğitmenler tarafından verilecek.

FESTİVALE ÖZEL SAHNE GÖSTERİLERİ

3 gün sürecek festivalin her günü çok özel sahne gösterileriyle son bulacak.

8 MART CUMA STAND-UP GÖSTERİ: Bar Psikoloğu olarak tanınan Psikolog Ferhat Aydın’ın “ Mutluluk Bulaşıcıdır ve Soğan Kokar” isimli stand-up gösterisi.

9 MART CUMARTESİ MÜZKAL GÖSTERİ: İletişimci, Akademisyen, Yazar Prof. Dr. Uğur Batı, Holistik Yaşam ve Gastronomi Uzmanı Yeşim Kaya ve Şarkıcı Cenk Yüksel, kadın erkek ilişkileri ve aşka dair müzikal bir gösteriyle sahne alacak.

10 MART PAZAR "SES MEDİTASYONU":  Festivalin kapanış etkinliğinde Peter Hess Institut Türkiye temsilcisi ve Peter Hess Academy Turkey kurucusu Sırma Belin öncülüğünde "Evrenin Sesi" adlı grup sahne alacak. Peter Hess terapi ses çanaklarının, şaman davulunun ,ocean drum gibi ses araçlarının ve insan sesinin kullanıldığı bir ses meditasyonu ile gerçekleşecek.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

TÜM EĞİTMENLERİMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!