Zeynep Tarhan Muslu

       

Renk Şifresi Danışmanı 

Konu: Kişisel Renk Şifreni Keşfet    

18 Mart 2018 / 14:50 - 15:50

Zümrüt Salonu

Herkesin kişisel renk tonu  parmak izi gibidir. Kişisel renk tonlarını bilmek ve bu tonları doğru kullanacak kişisel renk formüllerini içselleştirmek doğru ve bütünsel imajı oluştururken en önemli temel dayanaktır. Kişisel tonlarıyla örtüşen renkler tercih etmek bireyin iyi hissetmesini sağlar; aynı zamanda mutlu,sağlıklı ve zinde bir algı oluşturur.

Kalabalık tüketim dünyasının renk karmaşası içinde bireysel renk şifremizi keşfetmek için ilk adımı arıyoruz. Birey, renk ve imaj ekseninde kişisel renk tonlarımızla ilgili farkındalığımızı yükseltiyoruz. Zihnimize odaklanarak renk ton algısı algılama becerimiz üzerine yoğunlaşıyoruz.

ZEYNEP TARHAN MUSLU Kimdir?

ReCrea Academy’nin kurucusu ve yöneticisi olan Zeynep Tarhan Muslu, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni  ve Royal Academy of Dancing eğitimlerini, klasik bale ve modern dans üzerine, tamamladıktan sonra sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi Ana Bilim Dallarından mezun olmuştur. 2005 yılından itibaren başta Marie Claire Türkiye olmak üzere, Süper, Seventeen, Cosmopolitan, L’Officiel, Trendsetter, All, Women’s Health, gibi birçok dergide moda editörlüğü yapmış, Chanel, Burberry, Lacoste, Harvey Nichols, gibi birçok markanın editorial çekimlerinde stylist ve kreatif direktör olarak görev almıştır. Dergicilik kariyerine paralel olarak 2008 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışı modern sanat sergilerinde asistan küratör olarak görev almış ve 2012 yılında kendi sergi projesi olan Edito’yu Mercedes Benz Fashion week kapsamında gerçekleştirmiştir. Nisan 2015’ten beri ise eşi Barış Muslu’yla yenilikçi kişisel gelişim tekniklerinin geliştirilerek profesyonel ekiplerce uygulandığı ReCrea Academy’i kurmuştur. 

Yine ReCrea Academy bünyesi altında Renk Şifresi seansları, kurumlar, üreticiler ve bireyler için renk eğitimleri, satış odaklı renk üretim çözümleri ve renk odaklı prodüksiyon hizmetlerine de devam etmektedir.