Selnur Teke

Brennann Bilimi Uygulayıcısı & Gestalt Koç 

Konu : Hepimiz Birbirimize Bağlıyız

16 Mart 2018 / 15:50 - 16:50  

Ametist Salonu

Her şey birbirine bağlı çeşitli şekilde yorumlansa da artık bunu ispatlanmış olarak bulduğumuz birçok bulgularımız var. Bilimsel, Felsefi ve Maneviyat acısından değişik acılardan ele alacak, beraber deneyimleme imkanının yaşayacağız.

 

SELNUR TEKE Kimdir?

1971 İstanbul doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Viyana Teknik Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. Hayatta hep hayallerimin peşinden gittim ve hep hayallerimi yaşadım. Kariyerimin 2. yılında bir kimya firmasının bilgi işlem departmanında çalışmak olan hayalime kavuştum ve o şirkette tam 15 yıl çalıştım.  
Hayaller insanı arzu ettiklerine kavuşturuyor yeter ki siz kalpten isteyin ve niyet edin. Size hayallerimden binlerce örnek verebilirim, mesela Bilgi İşlem Direktörü pozisyonundayken şirketime ben İnsan Kaynakları Direktörü olmak istiyorum dedim ve o pozisyona geçiş yaptım. En sonunda hayallerimi veren severek mutlu çalıştığım 15 yıllık şirketim dediğim kurumdan ayrılarak, 17 yıllık kurumsal hayattan çeşitli ülkelerde, birçok üst kademe yöneticilik pozisyonlarında çalıştıktan sonra Ekim 2015 yılında istifa ettim.  
Hep kendimi keşfetmek üzerine ilgi duydum ve bu konuda birçok eğitime katıldım. Bu eğitimler esnasında hayatta oluş amacımı keşfettim ve bu yolda yürümeye kendime söz verdim.  
“2012 yılında tamamladığım Gestalt Koçluk Program’ın ardından, Gestalt ekolüne ait grup koçluğu, Presence & Use of Self ve Path of Mastery programlarını tamamladım.  
Amerika’da Anthony Robbins ‘İçindeki Devi Uyandır’ eğitimine, Dışavurumcu Sanat Terapisi, Koçlukta Yaratıcılık eğitimlerin de yer aldım. İtalya Montebelli’de Coming Back To Center Silence Stillness Spaciousness çalışmalarına, bunun yanında en eski meditasyon çalışması olan 10 günlük Vipassana çalışmalarına katıldım. Yakın zamanda Access BARS eğitimini alarak BARS Uygulayıcısı unvanına sahip oldum. Şu anda Amerika Miami’de 4 yıllık eğitim olan Barbara Brennan Şifa Bilimi Üniversitesi’nde 3. Sınıf öğrenci olarak eğitimimi devam ettirmekteyim. Kurumlara ve bireylere seanslar yapmaktayım.