Selen Sonar

Sağlık Koçu

Konu : Hayalimdeki “Ben”e dönüşmek

16 Mart 2018 / 18:30 - 19:30  

Ametist Salonu

Kendimizde sevdiğimiz özellikleri, geliştirmek istediğimiz yönleri keşfedip ideal halimize ulaşmamız için yapmamız gerekenleri bulmamızı sağlayacak bir koçluk oyunu. Güçlü yanlarımız nedir, bunların güçlü olduğunun farkında mıyız, geliştirmemiz/değiştirmemiz gereken yönlerimize tarafsız bir şekilde bakabiliyor muyuz? İdeal olarak düşündüğümüz şey gerçekten ideal mi? Ya şu an ideal isek?

Tüm soruların cevabı bu workshop’ta.

POINTS of YOU Nedir?

Resimlerle oynanan ödüllü bir Coaching-Game’dir. Bu oyun, olağan düşünce kalıplarımızdan bizi çıkarak, kendimize farklı bir yerden bakmamıza olanak tanır. Değişim, genelde olayları başka bakış açılarından görmeye hazır olduğumuzda başlar.

Oyunun temel taşlarından biri, sezgileri ve duyguları kontrol eden sağ beyin ile, analizden sorumlu sol beyin arasında entegrasyonu sağlamaktır. Bu stratejik kombinasyon, dişi tarafımız olarak nitelendirilen yaratıcı bölüme, hitap eden resimle; erkek tarafımızı nitelendirilen analitik bölümü aktive eden kelimenin buluşmasıdır. Metodumuz, duygu ile mantığın çekişmesinin aynı anda harekete geçirilmesi ile bilinçaltımızın savunma mekanizmasını devre dışı bırakıp, farklı bir pencere açılmasına vesile olur. Tamamen interaktif olarak sunulan, tüm katılımcıları aktif olaral oyun içinde tutan ve keyifli bir deneyim sunan bu koçluk oyunu, 4 temel metot ile uygulanır.

SELEN SONAR Kimdir?

İstanbul Alman Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi MIS Bölümü’nü bitirmiştir. Uzun yıllar HP’de Marka Müdürü olarak çalıştıktan sonra Sağlıklı Yaşam ve Beslenme alanlarına yönelmiş ve 2015’te Juice Up firmasını kurmuştur. IIN Sağlık Koçluğu sertifikası sahibidir. Points of You® sertifikalı eğitmeni olarak kişisel gelişim eğitimleri vermekte; yaşam ve sağlık koçluğu yapmaktadır. Sağlıklı yaşamda aktif bir hayatın önemini bilen Selen, aynı zamanda bale, Zumba ve yoga eğitmenliği yapmaktadır.