Mert Güler

Yazar, Meditatif Rehber

7 Mayıs Pazar

16:45 - 17:45 / Ametist Salonu

"Aşka dönüş/Meditatif yolculuk" 

Sema Raksı-Workshop

 

Haftalarca çok satanlar listesinde kalan ‘‘Aşkla Gülümse’’ kitabının yazarıdır.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi; burada yoga ve spor örgütlerinde stres yönetimi dersleri veriyor.

Eski bir futbolcu ve dansçı. Yoga ve meditatif rehberliğin yanı sıra NLP ve yaşam koçluğu yapıyor, içsel farkındalık atölyeleri ve spor-sağlık-esenlik konularında seminerler veriyor. Kendisiyle özdeşlesen gülümse konulu seminerleri ise katılımcılara sıra dışı deneyimler yasatıyor.

Hindistan’ın Rishikesh şehrinde düzenlenen 16., 17. ve 18. Uluslararası Yoga Festivali’nde, dünyaca ünlü yoga eğitmenleri ve spritüel rehberlerle birlikte, ilk kez bir Türk eğitmen olarak yer aldı. Hayranı olduğu Mevlana’nın öğretisini dünyanın en önemli Yoga festivaline “Rumi Love Meditation” adı altında taşıyarak ülkemizi ve kültürümüzü Hindistan’da başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Fark yaratan deneyimlerini Hindistan’ın Nepal’in Konya'nın ve Kapadokya’nın büyüleyici havasıyla bütünleştirdiği mistik gezileri, gerçek bir içsel yolculuk vadediyor. Her yıl birkaç kez düzenlenen bu geziler yoğun ilgi görüyor.

Mert Güler, yaşamını sürdürdüğü İnziva Büyükada adlı merkezinde kurumlara ve bireylere meditatif kamplar düzenliyor.

Aşka Dönüş 

Aşka dönüş workshop'unda; katılımcılar, sıradışı uygulamalar ile sınırlarını görecek, aslında o sınırların gerçek sınırların olmadığını keşfedecekler...

Kendilerini ilk kez bu kadar yakından gözlemleyebilecek, derindeki korkuları ile tanışacak ve başa çıkmanın yollarını keşfedecekler.

Aşka dönüyoruz, içimize dönüyoruz, bir ve birlik için dönüyoruz...

Konu Başlıklarımız :

Yapılabilir özel dönüş tekniği

Meditatif dans

Meditasyon

Farklı odaklanma teknikleri

Eşli çalışmalar