Meltem Gökhan

Mekan Tasarımcısı I Yoga Eğitmeni 

Konu: Mekanda Hareket Yaşamda Bereket

17 Mart 2018 / 10:00 - 11:00

Zümrüt Salonu

Yaşam alanlarımıza yapacağımız küçük dokunuşlar büyük mutluluklar getirir...

MELTEM GÖKHAN Kimdir?

1976 yılında İstanbul’ da doğdum. Yaklaşık 20 yıldır profesyonel olarak iç mekan tasarımı ve dekoratörlük yapıyorum. Bir süre New York’ ta yaşadıktan sonra 10 yıl önce Bodrum’ a yerleştim. Ortağı olduğum de-Sign Proje Tasarım İç Mimarlık’ ta büyük küçük birçok konut, otel ve benzeri yaşam alanları tasarladım ve halen de aktif olarak bu işime devam ediyorum. 

Kişisel gelişim alanına yönelişim 2003 yılında, hayatımın gerçek anlamda “beni baştan yarat” çığlıkları attığı bir dönemde başladı. Yaşadığım birçok olumsuz deneyim karşısında kalakalmışken, bir arkadaşımdan doğumgünü hediyesi olarak gelen bir kişisel gelişim eğitimine katılmamın ardından artık başka bir yolda yürümeye başladığımı anlamıştım. Takip eden dönemlerde Türkiye’ de ve dünyada alanlarında isim olmuş ve birçok insana dokunmuş farklı eğitmenlerle çalışmalar yaptım; Labirent, bir çok Retreat, Hipnoz, Nefes, Reiki, Prizma, Rainbow, Aile Dizilimi, Şamanik seremoniler, Millioner Mind  katıldığım eğitimlerden bazıları. Tüm bu çalışmalar bana, hayatımı istediğim yönde değiştirme sorumluluğunun ve bunu yapabilme gücünün kendimde olduğunu öğretti. Uyguladığım ve kişisel gelişim yolculuğumda dönüşmemi sağlayan tüm bilgileri yakın çevremle paylaşmaya başladım ve bunu daha profesyonel bir seviyeye taşıyabilmek için 2006 yılında Reiki Master, 2017 Eylül ayında Yoga Eğitmeni oldum. Ayrıca 2018’ de 4. sü yapılacak olan Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali organizasyon komitesinde yer almaktayım.   

Çok severek yaptığım mekan tasarımı ve dekorasyon işime, tecrübemin ve edindiğim tüm bu bilgilerin harmanlandığı farklı bir perspektif katmak, yolculuğumun bir diğer önemli adımı oldu.

Evrende var olan, canlı ve cansız, herşeyin enerjiden ibaret olduğunu biliyoruz. Yaşam alanlarımızda bulunan eşyaların enerjilerinin hayatımız üzerinde ciddi etkileri var. Dolayısı ile yaşam alanlarımızda bulunan eşyaların sadece yerini değiştirmek şeklinde düzenlemeler yaptığımız zaman bile hayatımızda büyük değişiklikler oluyor. Eski ve bize yük olan, olumsuz anıları çağrıştıran her şeyi bıraktığımızda, yerine daha iyi ve yenisi geliyor. Çünkü evren hareketi ve boşlukları doldurmayı sever. 

Öyleyse, haydi hep beraber harekete geçelim… Bir yerden başlayalım… Mekanların enerjisini değiştirmenin, hayatımızı nasıl dönüştüreceğini birlikte deneyimleyelim...