Hülya Nida Şahin

Astro Psikolog, DNT (Doğru Nokta Terapi) Uzmanı

Konu : "17 Mart Balık Burcunda Yeni Ay" Doğum Sancısı Çekerken Sakin Kalmayı Başarmak

17 Mart 2018 / 15:40 - 16:40

Safir Salonu

Yeni aylar tohum atmayı ve büyümeyi anlatır,fakat bu yeni ay tohum atmak için biraz gerginlik yaratabilir. Ancak ihtimalleri bilmek bizi sakinlikle hedeflere götürecek stratejiler oluşturmamıza yardım eder.

İhtiyaçlarımız ve ego arasında neden sıkışmış hissedeceğiz?, Olan biteni net görmekte neden zorlanacağız?, Ani gelişecek olaylar için nasıl tedbir alabiliriz?

HÜLYA NİDA ŞAHİN Kimdir?

Kim olduğumu anlamam tam 40 yıl sürdü. Doğuştan psişik ve dünya ile bağ kuramayan çocukluk yıllarım çok zor geçti. İçinde bulunduğum durumu anlamadığım için anlatamadım. Yanlışlık bende diye düşünüp çevreme uyum sağlamaya uğraştım. Zamanla özümü kaybettim.

Psikoloji eğitimimin ve Endüstri psikolojisi uzmanlığımın üzerine Sabancı Holding te başlayan iş yaşamım tamamen kazanma ve kariyer odaklı olarak üst yönetim pozisyonlarında geçti.

Kariyer ve başarı kazancı getirdi ama ben tamamen kayboldum. Ta ki sevimsiz bir hastalığa yakalanana kadar.  Ardından gelenler ise çok daha büyük felaketlerdi. Hayatınızda her nerede ve kim olursanız olun hiç kimsenin size ulaşamadığı fayda sağlayamadığı anlar sadece size sunulmuş fırsatlardır. Bu fırsat rüzgarları  beni kendime getirdi.

Muazzam bir merakla Yurda Hal hocamdan astroloji dersi almaya başladım. Ardından Ezoterik bilgi, Gestalt kuramı, Sufizim, Budist Astroloji, Karma, Astro-Psikoloji, Bioenerji, Kabala, Dünya Astrolojisi'ni de öğrenmeye çalışıp aradığım sorulara cevap bulmaya çalıştım... Bunun için sayısız seminer, eğitim ve workshoplara katıldım. Artık bilim bilgimin üzerine Yaradan’ın desteği ve ona duyduğum aşk ile astrolojiyi ve deneyimlerimide katarak misyonumu gerçekleştirme yolundayım.

NELER YAPTIM : 

Yurt içi ve yurt dışında sayısız seminer, eğitim ve en çok hayatın kattığı tecrübeler ile:

- Parıltı Görmeyen ve Az Gören Çocuklara Eğitim Destek Derneğini kurup Başkan yardımcılığı,

- Türkan Sabancı Görme Engelliler Okuluna çok engelli eğitim bölümü,

- Milli Eğitim Bakanlığı ile dernek üzerinden taleple kaynaştırma eğitimi,

- İlaç, asansör ve görme engelli kişilerin hayatını kolaylaştıracak kabartma (breyl) harflerini sosyal hayatlarına katma,

- Engelli ebeveynlerine çocuklarının durumuna yönelik destek gibi pek çok konuda çalışmalar yaptım.

- Ah Zavallı Erkekler kitabımı yazdım. 3 ay içerisinde 3. Baskı ve çok satanlar listesinde yer aldı.

* Şu anda ise toplumun engelli insanlara bakış açıcında farkındalık ve bilinç kazandırma amaçlı Renkli Dünyalar Yaşam Merkezi’ni kurma çalışması,

* Taciz gören çocuk ve kadınlara yönelik gelen desteklerle merkezimde sosyal projeler yürütmek,

* Patentini alma aşamasında olduğum DNT (Doğru Nokta Terapi) sistemi ile birçok kişiye ışık ve farkındalık kazandırma çalışmaları yapmaktayım.