Uzman Psikolog Hayrettin Şahin

Uzman Psikolog I Yazar Hipnoterapist

Konu : Nasıl Kafaya Takmayız?

17 Mart 2018 / 17:00 - 19:00

Zümrüt Salonu

Öncelikle şu soruyu sormak gerekiyor? Kafaya neden takıyoruz? Kafaya takmanın da bir çok sebebi var.

1-Bazı konularda hassasiyeti olmak. Eğer anne iseniz çocuğunuz konusunda hassassınızdır ve onun başına bir şey gelmemesi için bir çok tedbiri alırsınız. Bazen abartır kafaya takarsınız.

2-Farkındalıkları yüksek insanlar kafaya takarlar. Hayattaki olaylara karşı farkındalıkları çok yüksektir. Vurdum duymaz davranamadıkları için kafaya takarlar.

3-Empati kurma yeteneği yüksek insanlar kafaya takarlar.

4-Karşıdaki insanlardan yüksek beklentisi olan insanlar kafaya takarlar.

5-Dünü yaşayan, dün yaşamış olduğu olaylara aşırı önem veren insanlar kafaya takarlar.

6-Mükemmeliyetçi kişilik yapısına sahip olan insanlar kafaya çok takarlar.

7-Geçmişte yaşadığı travmatik anıları sürekli içine atan, biriktiren insanlar kafaya takarlar.

Uzman Psikolog HAYRETTİN ŞAHİN Kimdir?

Kilis ilinin bir köyünde doğmuşum. İsim seçme özgürlüğüm olmadığı için annemin babasının (dedemin) ismini bana vermişler. Yıllarca dedenle adaşsın onun gibi akıllı adam olacaksın, olmalısın diye gaza getirildim. İyi de oldu hani. İlk öğretimi Kilis'te ( YBO ) okudum. Orta ve lise eğitimini Gaziantep'te aldım. 1988 yılında Gaziantep Lisesi'nden mezun oldum. Hacettepe üniversitesinin psikoloji bölümünü kazandım. 1993 yılında aynı bölümden mezun oldum. Klinik psikolojide Yüksek lisans çalışmalarını özel bir üniversitede yaptım. Türkiye nin Tokat, Kastamonu, Niğde, Ankara gibi yerlerinde görev yaptım. 1998-2005 yılları arasında Gaziantep te kendi özel iş yerimde çalıştım. 4 yıllık bir devlet tecrübem oldu. 1997 yılından beri hipnozla ilgileniyorum. Hipnoterapistim. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı, yerel tv’lerde programlar yaparak halkımızı, insan psikolojisi, konusunda aydınlatmaya çalışıyorum. Mesleğimle ilgili konferanslar seminerler veriyorum. Metafizik, felsefe, parapsikoloji, din ve edebi konulara ilgi duyuyorum.  2004 yılında  ' Sonumut Psikolojik Hizmetler Merkezi 'ni kurdum ve yönettim. Daha sonra Sonumut Psikolojik Hizmetler Merkezi'ni bırakarak “ALFA PSİKOLOJİ DESTEK MERKEZİ 'ni kurdum. Halen kendi kurumumda uzman arkadaşlarımla beraber çalışıyorum. Şuanda İstanbul Kadıköy ve Gaziantep olmak üzere iki erde şubemiz var. 'Kekemelik ve güncel tedavi teknikleri' adlı ilk kitabım 2008 yılında piyasaya çıktı. 2014 Yılında ise  “Kekemelik ve 5 boyut Terapisi” adlı ikinci kitabımı çıkardım. Üçüncü kitabım ise “Panik atak dört ayaklı bir fildir” adında ve 23 nisan 2016 tarihinde piyasaya çıktı. Yoğun olarak panik atak, depresyon, cinsel terapi ve konuşma bozuklukları konularında çalışıyorum. 

PANİK ATAK FARKINDALIK TERAPİSİ

FOBİ SİLME  SEANSLARI=( ASANSÖR –KARANLIK-YANLIZLIK-KALABALIK-KAPALI ALAN-YÜKSEKLİK-SU VB  FOBİLERİ ANINDA SİLME ÇALIŞMALARI

İÇ GÖRÜ VE  DUYGU  DÜZENLEME ÇALIŞMALARI= PANİK ATAKLA  BİRLİKTE ORTAYA ÇIKAN  KALP ÇARPINTISI , UYUŞMA   V.B  SEMPTOMLARIN TEDAVİSİ..

DUYGUSAL  BOŞALIM VE  NEFES TEKNİKLERİ

BÜTÜNCÜL  ZİHİN  DETOXU ZİHİN TARAMA TEKNİKLERİ

RUHUM BENİ  GÖZETLİYOR  TERAPİ ETKİNLİĞİ

Email:  psikologsahin@hotmail.com    Gsm: 0532 650 56 41   www.alfapsikoloji.com