Gökhan Kırdar

Sanatçı, Müzikoloji Uzmanı

Konu : Biofrekans ile Sağlıklı Yaşam

SKYGEN’ : MÜZİKLE İYİLEŞME

18 Mart 2018 / 17:30 - 18:30

Kristal Salon

Gökhan Kırdar’ın ‘OQ’ artist markasıyla sunduğu uluslararası yeni ‘SkyGen’ Projesi, sanatçının özgün yorumuyla dünya tarihindeki tüm eski ve yeni müzikle iyileşme yöntem ve tekniklerini içerisinde barındırıyor.

Aura adı verilen enerji bedenimizde 7 ana manyetik alan bulunur. Aşağıdan yukarıya kök, cinsel, mide, kalp, boğaz, alın ve taç olarak adlandırılan bu 7 enerji çarkının her biri sinir uçlarıyla bağlı olarak 7 ana hormon salgı bezini kontrol eder.

Auramızdaki 7 ana manyetik çarkın belli sürelerde dönmesi gereken farklı devir sayıları bulunur ve eğer bu sabit titreşimler olması gerekenden fazla ya da eksik olursa hormonlarımız doğru salgılanmadığı için organlarımız da hastalanmaya başlar.

Hazırlanan müzikler bu manyetik çarkları doğru titreşimlere uyumlayarak olmaları gereken devir sayılarına ulaştırıyor ve hem mevcut sorunlarımızdan iyileşmemize yardımcı oluyor, hem de hastalanmadan yaşanan bir hayat modelini Biz’e sunuyor. Yaşadığımız her gün algılasak da algılamasak da çevremizde olan her atonal seslerden ve müziklerden etkileniyoruz. Ve her etki, bizim enerji ve fiziksel bedenlerimizin titreşimini dolayısıyla sağlığımızı bozuyor.

‘SkyGen’ ile bedenlerimizdeki enerji merkezleri, bize en iyi hizmet ettikleri titreşimlere uyumlanıyor. Fiziksel hastalıklarımız, korkularımız, kaygılarımız ve endişelerimizden Aşk'la arınıyoruz…

GÖKHAN KIRDAR Kimdir?

"Yerine Sevemem" ve "Gece, Melek ve Bizim Çocuklar" gibi efsaneleşen müzikleri ile herkesin gönlüne taht kuran Gökhan Kırdar çok farklı bir projeyle kitlelerle buluşuyor. Gökhan Kırdar'ın 'uluslararası yeni 'Sky- Gen' Müzik ile İyileşme Projesi adı altında başlattığı çalışma, sanatçının özgün yorumuyla dünya tarihindeki tüm müzikle iyileşme yöntem ve tekniklerini içerisinde barındırıyor. 

1995 yılında, 9 Eylül Üniversitesi Müzikoloji Bölümü'nde eğitim almaya başladığında konu ile ilgili derinlemesine incelemeler yapıyor. Üniversite yıllarında müziğin şifa yönünü inceleyen sanatçı milattan binlerce yıl önceye dayanan müzik ile tedaviye yepyeni bir yorum getiriyor.  

Lüksemburg'da davet edildiği bir tasarım sergisi kapsamında kökleri Asya'ya kadar uzanan etnik enstrümanları elektronik, rock ve senfonik enstrümanlarla birlikte kullanarak (Tüür- Prayer For Rain) Yağmur Duası Projesini oluşturuyor. Bu proje SkyGen'in başlangıç noktası oluyor. Sanat dünyasında müzik çalışmalarının yanı sıra “Müzik ile İyileşme Projesini” kurumsal eğitimler, festivaller, konserler yoluyla geniş kitlelere ulaştırıyor.

Uluslararası SkyGen projesi, temeli binlerce yıllık olan müzikle tedavide geçmişin bilgilerini geleceğin bilgileri ile buluşturan bir çalışma.