Ebru Şinik

Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı / Chopra Center Perfect Health Instructor

Konu : Telomerlerinizi Uzatın, Yaşlanma Sürecini Yavaşlatın

16 Mart 2018 / 18:30 - 19:30  

Kristal Salon

Sadece telomerlerinizi uzatarak daha uzun yıllar genç ve sağlıklı kalmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Dünyada hızla yükselen bir trend olan well-aging, yani “İyi Yaş Alma” veya “Sağlıklı Yaş Alma” olarak çevirebileceğimiz bu terim, kronolojik yaşımız yükselirken kendimizi bütünsel olarak mutlu, sağlıklı, iyi, enerjik ve dengede hissetmemizi ifade etmektedir.

Bilimadamları sağlıklı, zinde, enerjik ve mutlu bir şekilde, yaşlanma emarelerine kapılmadan yaş almanın temelinin “Yaşam Tarzımız” olduğunu belirtmekte. Sağlığı kaybetmeden önce sağlığı korumanın önemini kavramak ve bu doğrultuda bir yaşam tarzı tesis etmeyi amaçlamak uzun yıllar boyunca Sağlıklı Yaş Almayı da beraberinde getiriyor. Epigenetik bilimine göre de yaşam tarzımız sağlığın, beden - zihin dengesinin en önemli belirleyicisidir.Yani daha iyi ve daha mutlu olmak tamamen kendi seçimlerimize bağlıdır. Demek ki gündelik yaşamımızda bedenimiz ve zihnimiz için yapacağımız bilinçli seçimler aracılığı ile “Sağlıklı ve İyi Yaş Alma Süreci”mizi başlatmak ve devam ettirmek tamamen bizim kontrolümüzdedir.

Gelin hep birlikte ayurvedik rutinlerin dönüştürme gücünü keşfederek, well-aging sürecimizi de başlatalım!

EBRU ŞİNİK Kimdir?

“Chopra Center”  eğitmenlerinden, Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ  Wellbeing Merkezi’nin kurucusu ve lider  danışman ve eğitmenlerindendir.

Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını, ‘hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve  tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren,  modern tıp ile sentezlenmiş kadim teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır’ diye özetlemektedir.

“Mind-Body Medicine” (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreten Şinik, ülkemizde Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren  yegane kişilerdendir.

Şinik,  “İyi Ol, Mutlu Ol” sloganı çerçevesinde  “ Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları” yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak, well-aging sürecini sürdürülebilir bir şekilde yürütmenin pratik yollarını paylaşmaktadır. “Nefeste Saklı Hayat ile “Ebru Şinik’den Bütünsel Detoks Önerileri isimli iki kitabı ve “Gündelik Yaşam için Kadim Nefes Teknikleri” isimli eğitim DVD’si olan Şinik, ayrıca “Şahsa Özel Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanlığı” hizmetleri vermektedir.

www.yukselencag.com www.ebrusinik.com www.nefestesaklihayat.com