Dr. Neslihan İskit

Yoga Terapi Uzmanı

Dr. NESLİHAN İSKİT Kimdir?

BİR'lik Meditasyonu - Kalp Yogası

2000 yılında yoga çalışmalarına başlamış olan Dr. Neslihan İskit, yoganın onda yaptığı değişiklikleri diğer insanlarla paylaşmak için yoga terapi alanında eğitimler almıştır.

Prof.Dr. Bingür Sönmez ile kalp hastaları için hazırladıkları “kalp yogası programı” ve “kalp arıtma programı”  büyük bir ilgi ile karşılanmış olup, bu konuda farklı proje çalışmaları sürmektedir. Hastaların çalışmalara verdiği cevaplar uluslararası kongrelerde tebliğ edilmekte ve büyük takdir toplamaktadır.

Dr. Neslihan İskit, yoga eğitmenliği sertifikasını Hindistan Vivekananda Üniversitesinden  almıştır. Üniversite de her yıl düzenlenen kongrelere katılmakta ve yıl içinde yaptığı çalışmaları dünyanın çeşitli ülkerinden gelen diğer tamamlayıcı tıp uzmanları ile paylaşmaktadır.  

Kalp Yogası ve Kanserli hastalarla Yoga sertifikasını Nischala Joy Devi’nin  (A.B.D’de Dr. Dean Ornish ile yürüttüğü kalp hastalıklarında yoga çalışmaları ile tanınan) uluslararası eğitim verdiği Kripalu Merkezinden almıştır.

Aynı merkezde Yin Yoga ve Yoga Anatomisi eğitimini Paul Grilley’den almıştır.

Depresyon ve Anksiyete’nin yoga ile tedavisi eğitimini Life Force Yoga Healing Enstitüsünden 2007 yılında almıştır.

Manju Jois, Richard Freeman, Sarah Powers, Tias Little, Peter Sterios, gibi Yoga konusunda dünya çapında tanınmış hocalarla work-shop programlarına katılmıştır.

Gary Kraftsow’un yoga terapi eğitimlerine katılarak, bel ve boyun yogası, anksiyete ve depresyon da yoga ile uyku bozuklukları eğitimi almıştır.

Yoga Journal tarafından hazırlanan bir seminer programına katılarak stresin yoga ile tedavisi ve hamilelik yogası eğitimleri almıştır.

Dr. Neslihan İskit’in yoga terapi ile ilgili çalışmaları Memorial Hastanesinde sürdürmektedir.

Neslihan İskit’in T. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanan “ 99 sayfada hamilelik ve çocuk yogası” ile Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Dr. Selim Tansal ile birlikte hazırladıkları Turkuaz kitap tarafından yayınlanan “Kalp Yogası” ve 2008 yılı haziran ayında çıkan “Stres Yogası” kitapları mevcuttur.

Neslihan İskit, “Kalp Yogası”, “Çocuk Yogası” ve “Hamilelik Yogası” “Stressiz bir yaşam için Yoga” ve “Bel ve boyun ağrıları için Yoga” adlı dvd’leri Gala film tarafından hazırlanmıştır.