Çisem Erkan

Yoga & Meditasyon Eğitmeni

Konu: “Çakraları Etkileyecek Tantra Yoga Teknikleri”

17 Mart 2018 / 10:00 - 11:00

Safir Salonu

Tantra yoga teknikleri binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan, içinde çakraları açma, kundalini enerjisini uyandırma egzersizlerini barındıran, yoganın ezoterik bir dalıdır.

Bu kadim öğretiye göre, insanın 3 bedeni ve 3 ayrı zihni vardır. Bu üç beden/zihin grubu kendi boyutuna özgü prana (hayat enerjisi) ile işlev görür ve korunur. Hayat enerjisinin akışını sağlayan kanalların birleştiği ve kontrol edildiği enerji merkezlerine çakra denir.

Yapacağımız çalışmada çakra sistemi ile ilgili özet bir teori anlatımının ardından yapacağımız pratikle, prana akışını etkileyecek tekniklerin yanı sıra, çakralarımızı hissetmeye ve etkilemeye yönelik egzersizler ve meditasyon teknikleri uygulayacağız.

Bu teknikleri gündelik hayatınızda kolayca uygulayabilir, hayatınızın içine alabilirsiniz.

ÇİSEM ERKAN Kimdir?

1983 yılında İzmir’de dünyaya merhaba dedi.Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çok uluslu şirketlerde pazarlama departmanında çalıştı. Şu an hala çok uluslu bir şirkette marka müdürü olarak çalışıyor. Hayat dersleri onu, hayatın anlamı, kendini gerçekleştirme gibi konuları araştırmaya itti. Girdiği içsel yolculuk serüveninde yaşadıklarını anlamlandırma ve kendini dönüştürme açısından farklı öğretilerle tanıştı ancak en çok faydayı yoga – özellikle yin yoga- ve meditasyon uygulamalarından sağladı. İçsel yolculuğunda derinleşirken bir yandan da kendini bildiğinden beri ilgi alanı olan Psikoloji Bilimi’nde kendini geliştirmek üzere Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 2017 yılında Berivan Aslan Sungur’la 200 Saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimini tamamladı, şu an Bora Ercan’la 250 Saatlik Meditasyonda Uzmanlık Programı’na devam ediyor. Yoga ve meditasyonu insanın kendisini tanıması, ihtiyaçlarını anlaması ve kendiyle bağ kurarak özşefkat geliştirmesi için çok güçlü bir öğreti olarak görüyor ve kendi hayatında çok faydasını gördüğü için, bu güçlü öğretiyi öğrendiğince paylaşmaya niyetli.

Eğitimler:

Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı

Reiki I & II (Neşe Medeni)

EFT Master (Gülcan Arpacıoğlu)

Mindfulness Fundamentals

200 Saat Yin Yoga Eğitmenik Eğitimi (Berivan Aslan Sungur ile)

250 Saat Meditasyonda Uzmanlık Eğitimi (Bora Ercan ile – devam ediyor)