Çisem Çakır Sülüşoğlu

Çiğ Beslenme Uzmanı 

Konu : Geleceğin Wellness Trendleri ve Çiğ Beslenme  

17 Mart 2018 / 15:40 - 16:40

Zümrüt Salonu

ÇİSEM ÇAKIR SÜLÜŞOĞLU Kimdir?

18 Temmuz 1988’de İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra, tasarıma ve estetiğe olan  merakı sebebiyle, tek ve en çok istediği okul olan Central Saint Martins College of Art & Design da Product Design okumak üzere Londra’ya gitti. Londra’da yaşadığı 4 yıl boyunca, o güne dek hiç yolunun kesişmediği mutfak ile tanışmak zorunda kaldı.

Araştırmayı seven, yaptığı her işi fazlasıyla ciddiye alan yapısı nedeniyle, yemek yapmayı araştırmaya ve malzemeleri tanımaya başladı.

Baba mesleği olan turizmdeki sorumlulukları nedeniyle sağlıklı beslenme ve yaşam şeklini öğrenmesi, onun yaşamında dönüm noktası oldu. Raw food (çiğ beslenme) ve detoks üzerine eğitim almak üzere 6 aylığına Birleşik Milletler’e gitti. Matthew Kenney Academy’den Gourmet Raw Food Chef diplomasını aldıktan sonra dünyaca ünlü iyileştirme merkezlerinden biri olan Hippocrates Health Institute’da Health Educator programından mezun oldu. Raw Food ve detoks ile tanışması, onun yaşamını kökten değiştirdi, kendisine ve Dünya’ya bakışına bambaşka bir boyut kazandırdı. 

Şu anda bir parçası olduğu Sianji Well Being Resort’da sağlık eğitmeni ve çiğ beslenme uzmanı/şefi olarak çalışıyor. Bu konularla ilgili bakış açısını, yaptığı workshoplarla misafirlere aktarıyor. Bunun yanı sıra blogu ve youtube kanalında da doğal yaşama dair deneyimlerini ve tariflerini paylaşıyor.