Ahu Acar

Yaşam Koçu I Mühendis

5 Mayıs Cuma 

16:00 -17:00 / Safir Salonu

Suyun Bilgeliği

 

1984 yılında İstanbul da dünyaya gelen Ahu Acar, Ege üniversitesi su ürünleri mühendisliği bölümünde okumuştur. İlk çok hücreli canlı olan Volvox ile tanışmasının ardından su ve insan arasındaki bağlantıları incelemeye başlamıştır.

Sualtı rugby sporcusu olan Ahu Acar, antremanları sırasında insan bedeni ve psikoloji konularında keşifler yapıp suyun spiritüel yönlerinde çalışmalar başlatmıştır.

Otizm ve zihinsel engelli eğitmenliği eğitimi alıp insanlar arasındaki farklılıkları incelemiş ve çeşitli engel gruplarıyla çalışmıştır. 2011 yılında görme engelli sırt branşında sporcusu Türkiye 3.sü olmuştur.

Spor yöneticisi , yüzme ve wellness antrenörü olarak çeşitli televizyon ve radyo programlarına katılmıştır. Kurumsal şirketler ve eğitim kurumlarına özel, sağlıklı yaşam ve iletişim konularında projeler yönetmektedir.

Socrates felsefesini ve hızlı öğretim tekniğini benimseyen Ahu Acar, yüzme sporunu kullanarak kişilerin konfor alanlarında uzaklaşıp kendilerini yeniden fark etmeleri ve yaşam kalitelerini arttırmaları için yol göstermektedir.

Halen eğitimlerine Altınbilek Spor Kulübünde devam etmektedir.