Ahmet Ünal

Pedagog I Aile Danışmanı

7 Mayıs Pazar

11:30 - 12:30 / Ametist Salonu

HPN Akademi - Bilinçaltının Gücü

Yaşamın İçinde Hipnoz

 

1974 Almanya doğumlu Ahmet Ünal, kişisel gelişimdeki yolculuğuna ilk olarak 1991 senesinde Institut für berufliche Aus.und Fortbıldung yaparak başlamıştır. Daha sonra 1996 senesinde  Psychiatrisches Krankenhaus Rickling te çalıştıktan sonra Jugendamt Lübeck Aile danışmanı ve  mahkemelerde bilirkişi olarak görev yapmıştır. München’de TherMedius-Institut ve Hipnose Terapie Centrum akademilerinde 2 sene boyunca Hipnoz eğitimini alırken yanı sıra NLP Master         (Neuro Linguistic Programming) ve EFT (Emotional Freedom Technique)  eğitimlerinide tamamlayarak eğitmenlerin eğitmenide olmuştur.

2007 den sonra yoğun olarak Hipnoz çalışmalarına ağırlık veren Ahmet Ünal 2013'te HPN Akademiyi kurarak öğrenci yetiştirmeye başlamıştır. Akademinin sağladığı imkanlar; Hipnozitör eğitimi, Tıbbi Hipnozitör, Terapi amaçlı Hipnozitör, Hipnoz eğitmenleri yetiştirmek ve yetiştirdiği uzmanlara refakat ve danışmanlık yapmak yer almaktadır.

Sürdürülebilir başarının anahtarı, sürekli eğitimdir…

Bilinçaltının Gücü….

Hipnoz nedır ve özellikleri nelerdir? Biliçaltınmızın bizim  için biriktirdikleri, kullandıkları ve arkaya attıklari hayatımızı nasıl etkilemektedir? Neden bazi şeyleri geri planda tutmak zorundayız?

Bilinçaltı, sizin görmediklerinizi görür. Henüz anne karnında iken bilinçaltınız her şeyi kayıt etmeye başlar ve bu kayıt biz son nefesimizi verene kadar sürer.

BiİLİNÇALTI BİLİNÇ GİBİ MANTIK YÜRÜTEMEZ; Bilinçaltı, kendisine söyleneni sorgulama yeteneğine sahip değildir. Ona ne verirseniz kayıt eder. Sonra bu bilgiyi gerçekmiş gibi algılar. Yaşadığınız her şeyi, bilinçaltınıza ilettiğiniz düşünceler nedeniyle yaşarsınız. Bilinçaltınıza yanlış ya da çarpıtılmış kavramlar iletmişseniz, bunları düzeltmeniz mümkündür. Bunu yapmanın en kesin yolu, bilinçaltınıza sürekli yapıcı ve olumlu düşünceler aktarmaktır. Bu düşünceler sık sık tekrarlanırsa, bilinçaltınız kabul eder. Böylece, bilinçaltınız alışkanlıkların bulunduğu yer olduğu için, yeni ve sağlıklı düşünce ve yaşam alışkanlıkların geliştirebilirsiniz.

Unutmayın, bilinçaltınız süper zekadır, fakat saftır! Kolay kandırılabilir.