Ahmet Cemal Gürsoy

Yüksek Şuur Bilimleri Derneği / Kurucu-Başkan

7 Mayıs Pazar

15:15 - 16:15 / Safir Salonu

İhtiyacımız Olan : ŞUUR

 

İnsan kendisi hakkında ne kadar objektif bir tanıtım yazısı yazabilir. Tabi ki; her yazı ve anlam değişmeye, yeniden doğumlar yapmaya muhtaçtır. Kendini bilmeye başladıkça daha gerçek gözlemlerle, büyük düzenin hangi ihtiyacını karşılamak üzere burada olduğumuz hakkındaki izlenimler de artmaya devam edecektir...

Güzel Sanatlar Akademisi, Sahne ve Görüntü Sanatları Fakültesi’ni 1985 de bitirdim. 1982 yılında yolum Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği ile kesişti. Birçok şifacı, shiatsu uzmanı, manyetizör, hipnozitör, bilim insanı, medyum ve değişik psişik yetenekleri olan insanla yeni bir hayata başladım. Her kademesinde çalıştığım bu kurumda ilkleri yaşadım. 54 yıldan beri yayımlanmak üzere muhafaza edilen Dr. Bedri Ruhselman’ın operatörlüğü ile maddeleşmiş olan bilgi kaynağı İlahi Nizam ve Kainat'ın 2013’deki doğumunda, MTİAD ve Bilyay Vakfı Başkanı olarak bu onuru paylaştım. Bu görevi Mayıs 2016 tarihine kadar, birlik ve beraberlik içinde yeni insanlar yetiştirmeye devam ederek sürdürdüm. 

MTİAD’dan aldığım bilgi ve deneyimlerin beraberinde ruhsal şifacılığın tamamlayıcıları olarak kullandığım; Acmos Terapi Yöntemini, Reiki Tekniğini, farklı bilinç hallerinin gözlenmesi adına NLP ve EFT Tekniklerini, terapist bilim insanları olan birçok yabancı eğitmenden aldığım bilgi ve sertifikaları, yarı trans halleri ile psişik ayrışma yolu ile elde edilen terapi tekniklerini sayabiliriz. 

Adlarını yad ettiğim Jeff Ryan ve Janet Cunnigham’dan Regresyon Terapisi, Roger Woolger ve Juanita Puddifoot’dan DMP (Derin Anı Süreci) Terapi eğitimlerini aldığımda, ruhun yaralı parçalarının şifalanmasında sadece operasyonel seansların yetmediğini; bunlarla beraber Kendini Bilme, Şamanik Uygulamalar ve yeryüzünde farklı zaman dilimlerinde uygulanmış ezoterik ritüelleri de bilmek, bunları entegre ederek çalışmak, öğretmek ve öğretirken de öğrenmek gerekliliğini deneyimledim.

Ekim 2016 itibari ile Yüksek Şuur Bilimleri Derneği'nin kurucuları arasında yer aldım. Başkanlığını yapmakta olduğum bu dernekte, aldığım tüm kadim teknikleri, enerjetik çalışma ritüellerinin bilgisini ve güncel bilimsel açılımları, Gurdjieff’in 4. yol öğretisi ile sentezlemeyi, izlenimler mutfağında İlahi Nizam ve Kainat bilgilerini üst çatı yaparak günlük yaşamda kalıcı dönüşümler yaratarak yaşamayı, yeni bir akademi anlayışı ile öğretiyorum.

Öğretirken öğrenmeye, bilgeleşmeye çalışıyorum. Geçmiş ve geleceğin şu andaki seçimlerimiz olduğunu bilerek yaşamak ve deneyimlerimizi başka insanlara öğretecek yapıtlar bırakmak yükümlülüğümüzdür. 

Konuşamadığım, anlatamadığım her şeyi aktarmaya; Yüksek Şuur'da duymaya, öğrenmeye devam diyorum...