Suna Dumankaya

Bitki Bilimi Güzellik Uzmanı

Konu : Güzellik Sırlarım 

Gelin siz de kendinizi doğanın kollarına bırakın. Çünkü sağlıklı güzellik, en doğal hakkınız!

SUNA DUMANKAYA Kimdir?

Van'da dünyaya gelen Suna DUMANKAYA tüm bildiklerini, doğanın mucizelerini insanlara aktaran ve bir sağlık neferi olarak bilinen Türkiye'nin ilk lokman hatunu olan anneannesi Fatma Öktem'den öğrenmiştir.

Bu değerli lokman hekimin hazırladığı bitkisel karışımlarla pek çok kişi derdine deva bulmuş, hatta reçetelerinden biri ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e bile şifa olmuştur. 110 yaşında vefat eden Fatma Hanım, tüm bilgi birikimini torunu Suna DUMANKAYA'ya bırakmıştır.

Suna DUMANKAYA, anneannesi Fatma Hanım'dan edindiği bilgilerle kendini yetiştirmiş, ülkemizin bitkisel ürünlerle cilt bakımı yapan ilk bitki bilim ve güzellik uzmanı olmuştur. Bu mucizevî reçeteleri daha büyük kitlelere ulaştırabilmek adına 2007 senesinden itibaren Yeditepe Üniversitesi ile el ele verilip, geçmişten gelen sağlık ve güzellik sırları, günümüz teknolojisiyle harmanlanarak, her cilt tipine uygun kremlerin, vücut ve saç bakım ürünlerinin üretimine geçilmiştir. Kısa bir süre içerisinde oldukça ses getiren ürünler, yazılı ve görsel medyada çok büyük ilgi görmüştür.

Paylaşmanın yüceliğine inanan Suna DUMANKAYA, bilgi birikimini aktardığı, doğanın sihirli dokunuşlarını anlattığı "Meslek Sırlarım, Mucize Formüller, Doğal Sağlık ve Güzellik, Doğal Güzelliğin Sırrı ve Güzellik Sırlarım" adlı beş kitap yazmıştır. Sağlık ve güzelliğin lüks değil hak olduğu bilinciyle hareket etmiş ve her fırsatta tüm bunların servet ödemeden de elde edilebileceğini vurgulamıştır. Kısacası, hem sağlıklı, hem güzel olmak artık mümkün!