ERTUĞRUL AKBAY

Gazeteci / Yazar

9 Mart Cumartesi / 14:20-15:10

En az 100 yıl sağlıklı yaşamak elinizde.. Nasıl mı?

Gazeteci ve yazar Ertuğrul Akbay bu konferansta, hem siz hem de çocuklarınız için, bilinçli beslenmenin ve bilinçli spor yapmanın önemini ayrıntıları ile basit bir şekilde anlatacak. Bilinçli beslenmeye ve spora ne kadar erken yaşta başlanırsa, o kadar sağlıklı ve güçlü olmak, zihnen, bedenen ve her yönden başarılı olabilmek mümkün...

ERTUĞRUL AKBAY Kimdir?

“Yaş 75 yolun yarısı” isimli kitabın yazarı, genç ve sağlıklı bir yaşamın  1938 yılında doğmuştur. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini de tamamladıktan sonra gazeteciliğe 1965 yılında Hürriyet spor servisinde başladı. Daha sonra Günaydın’da yurt dışı muhabiri olarak çalıştı.

TÜRK basınında “röportaj” deyince akla ilk gelen isimlerden biridir Ertuğrul Akbay. Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme’lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlarda hep onun imzası vardır. Celal Bayar‘dan Süleyman Demirel‘e, Bülent Ecevit‘e, Necmettin Erbakan‘a ve Turgut Özal‘a kadar ‘çok özel’ röportajlar yaptı.

1985 yılında “Gölge Adam” adında gazete çıkarmaya başladı.

8 Kasım 1989 tarihinde Gırgır ve Fırt dergilerini satın aldı. Dergi satıldıktan sonra Oğuz Aral ve arkadaşları dergiden ayrıldılar.

Ertuğrul Akbay’ın Sözcü Gazetesinin sahibi olan Burak Akbay (d.1976) adında bir oğlu vardır.

Kitabı :
2013 – Yaş 75 Yolun Yarısı